O Nas

 

Kim jesteśmy 

Ekspertki od sukcesji

Mamy ponad 20-sto letnie doświadczenie w zakresie prawa, finansów i zasobów ludzkich. Łączy nas radość i ciekawość życia. Każda kolejna firma z jaką współpracujemy to dla nas kolejna przygoda i możliwość poznania wspaniałych ludzi, a także podzielenia się naszym doświadczeniem i wiedzą.

Doświadczenia zawodowego

Ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w finansach, prawie i procesach HR-owych

Zadowolonych klientów

Ponad 200 zadowolonych firm rodzinnych

Ekspertki

Trzy ekspertki ktore od lat towarzyszą firmom w procesie zmiany 

Nasza działalność

Propagujemy i rozpowszechanimy tematykę SUKCESJI wśród firm rodzinnych. Większość z nich właśnie dziś staje przed koniecznością zmiany właściciela. Prekursorzy demokarcji, którzy z ogromnym poświęceniem i determinacją, niejednokrotnie poświęcając całe swoje życie prywatne, zakładali firmy w latach 90-tych, stają przed koniecznością oddania sterów w inne ręce.

Firmę przekazać można naturalnym następcom, czyli członkom rodziny. Co jeśli okaże się że nie są na to gotowi, lub mają inne plany na życie?

Wyjściem jest znalezienie zewnętrznych managerów, lub po prostu sprzedaż firmy lub jej części, zabezpieczając przy tym środki na własną emeryturę.

Więkość właścicieli firm rodzinnych świadomie oddala myśl o nieuchronnej zmianie, bojąc się ryzyka jakiegokolwik- choć często nawet nie jest ono zdefiniowane!

 

 

Dlatego często i chętnie organizujemy seminaria, spotkania, konferencje dla firm rodzinnych  z sektora MŚP właśnie po to, aby edukować, uświadamiać i pokazywać zagrożenia jakie niesie za sobą bierna postawa i niezabezpieczenie przyszłości firmy oraz majątku swojej rodziny, dla którego firma jest często jedynym żródłem dochodu.

Jesteśmy świadome ogromnej odpowiedzialności jaka na nas spoczywa. Bierzemy udział w procesie transformacji największego dzieła życia  naszych klientów, dlatego tak jak oni, kierujemy się nie tylko naszym doświadczeniem i  zdobytymi kompetencjami, ale też zrozumieniem wartości i potrzeb ludzi jacy stworzyli przedsiębiorstwo funkcjonujące w otoczeniu najbliższej rodziny łącząc  te dwa światy. 

Mocne fundamenty dające podwaliny rozwoju, wzajemne zaufanie i dobra komunikacja, oraz wysoka jakość we wszystkim co robimy to coś co łaczy nas z naszymi klientami. 

” Klienci nawet nie zdają sobie sparwy jak ważne jest zabezpieczenie finansowe firmy i ich samych na czas transakcji zmiany wlaściciela firmy. Dbamy nie tylko o majątek nestorów i sukcesorów, ale o bezpieczeństwo finansowe ich rodzin”

Barbara Cyganik – Finanse

”Porządkujemy stan prawny firmy. Podstawą przeprowadzenia procesu sukcesji jest określenie kształtu i formy prawnej przedsiębiorstwa, podział zysków, czy odpowiedzialności. Mimo, że parcujemy w firmach rodzinnych, uporządkowanie tych kwestii daje spokój i przejrzystość w działaniu”

Lucyna Kaleta - Słyk – Prawo

”Proces sukcesji może wzbudzać wiele kontrowersji i generować niepotrzebne konflikty, dlatego szczególnie w takich momentach ważnym jest, aby odpowiednio  zadbać o prawidłową komunikację  i relacje z rodziną i wspólpracownikami. Udzielamy pełnego wsparcia psychologicznego i organizacyjnego wszystkich uczestnikom procesu”

Kinga Kuberek- Coaching

Wrtości 

Kluczowe zasady

W naszym działaniu kierujemy się dobrem naszych klientów. Oferujemy naszą wiedzę i zaangażowanie, respektujemy wartości i wypracowane schematy. Szanujemy wybory, wspieramy w decyzjach. Ponad wszystko cenimy szczerą i sprawną komunikację. Pomagamy w realizacji planu i proponujemy optymalne rozwiązania.

Jesteśmy blisko naszych klientów w całym procesie sukcesji.

                                                 CKK Consilium 

 

Kim jesteśmy? 

Nasz zespół ekspertek

Jesteśmy zespołem ekspertek z wielotelnim stażem w korporacjach międzynarodowych i firmach prywatnych. Każda z nas posiada swoją firmę w dziedzinie jaką reprezentuje. Stworzyłyśmy CKK Consilium SC by wspólnie kompleksowo wspomagać firmy z zakresu sukcesji.

Kinga Kuberek

Kinga Kuberek

Coaching

Przez ponad 20 lat związana z  międzynarodowymi korporacjami z sektora budownictwa i przemysłu na stanowiskach wyższej kadry managerskiej.  Swoje doświadczenie zawodowe  zdobywała w Polsce i poza jej granicami, odpowiadała za strategię firm, tworzenie struktur organizacyjnych, kontakty handlowe i relacje z klientami oraz prowadzenie i nadzór projektów. Absolwentka UŚ i Uniwerytetu SWPS  z zakresu  coachingu i mentoringu. Certyfikowany konsultant i coach kryzysowy- pierwsza pomoc psychologiczna w kryzysie. Terapeuta w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach ( TSR) którą stosuje w pracy  coachingowej. Członek Polskiej Izby Coachingu i HR business Partner.

Biegle włada trzema językami obcymi. Nadal czynnie współpracuje z biznesem  w zakresie nawiązywania kontaktów i współpracy międzynarodowej oraz rozwoju firm. To wszystko powoduje że jest praktykiem, a swoim bogatym doświadczeniem zawodowym chętnie dzieli się podczas pracy w procesie sukcesji.

Barbara Cyganik, MBA

Barbara Cyganik, MBA

Finanse

Od czterech lat prowadzi własne przedsiębiorstwo i wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie wspierając firmy, oraz osoby prywatne w zakresie doradztwa finansowego, planowania finansów osobistych oraz poszukiwania źródeł finansowania dla planowanych przedsięwzięć inwestycyjnych. Kilkanaście lat pracy w dużych instytucjach finansowych na stanowiskach managerskich i zdobyte doświadczenie daje jej możliwości wspierania Klientów w każdym obszarze sfery finansowej. Budowanie to jej pasja. Szczególnie budowanie Zespołów. Obecnie w ramach współpracy z  Partnerem OVB Allfinanz zbudowała Dyrekcję Okręgu. Jest Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Katowicach, a także Członkiem Rady Programowej Fundacji Class Ladies. Ukończyła Master of Business Administration w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz Franklin University. Absolwentka Wydziału Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Prawa Gospodarczego i Handlowego na Uniwersytecie Śląskim.

Działa w myśl słów Henry Forda:

„Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych”.

 

dr  n. pr.  Lucyna Kaleta- Słyk

dr n. pr. Lucyna Kaleta- Słyk

Prawo

Doktor nauk prawnych oraz magister ekonomii i finansów. Właścicielka Biura Prawnego w Warszawie, współzałożycielka firmy CKK Consilium S.C. zajmującej się sukcesją majątkową przedsiębiorstw, reprezentantka międzynarodowej firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. oferującej pełną gamę zabezpieczeń finansowych. Specjalistka prawa gospodarczego i handlowego, szeroko rozumianego prawa przedsiębiorców, prawa spadkowego, prawa bankowego. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przez wiele lat w instytucjach finansowych, gdzie brała czynny udział w realizacji kluczowych projektów. Zajmowała się optymalizacją procesów biznesowych, tworzeniem i opiniowaniem aktów prawnych, oceną ryzyka operacyjnego oraz analizą zgodności (ang. compliance). Nadzorowała uruchomienie dwóch placówek bankowych, w tym oddziału zagranicznego. Od lat wspiera prawnie firmy i osoby fizyczne na rynku prawno-finansowym. Kompleksowo doradza w procesach związanych z sukcesją majątkową oraz procesach sądowych związanych z umowami kredytów „walutowych”.  Przeprowadza audyty prawne osób fizycznych i firm. Absolwentka WSB w Poznaniu i PWSBiA w Warszawie na wydziale ekonomii i finansów. Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz UWM w Olsztynie w zakresie prawa. Nastawiona jest na efektywną współpracę, dociekliwość i skrupulatność. Wnikliwie ocenia fakty i jasno formułuje wnioski.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, kontaktu telefonicznego lub  mailowego.

biuro@ckkconsilium.pl

513 96 18 08 / 692 811 718 / 608 601 434

Biuro: prosimy o kontakt mailowy